Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького

Музей «Іван Франко і Київ»

Будинок за адресою вул. Саксаганського, 93-б, в якому після ремонту буде розміщено експозицію, безпосередньо пов’язаний з іменем Івана Франка. Він належав члену Старої Громади М. І. Гвоздику, як і № 95, де проживав Микола Лисенко. Ці будинки розташовані впритул, перші поверхи були з’єднані дверима, фактично з 1894 р. аж до 20-х рр. ХХ ст. будівлі являли собою єдину садибу і Франко неодноразово бував тут.

Безпосередні зв’язки між культурними діячами Заходу і Сходу стали суттєвим чинником піднесення могутньої хвилі українського національного відродження другої половини ХІХ — початку ХХ ст.

І саме через особистість І. Франка чітко простежується єдність процесу становлення національної самосвідомості та розвитку національної культури на теренах Західної України та Наддніпрянщини.

Спілкування, щира дружба та творче співробітництво Івана Франка з такими діячами культури Наддніпрянської України, як Микола Лисенко, Михайло Драгоманов, Леся Українка, Михайло Старицький, Панас Саксаганський яскраво і вповні ілюструють тогочасні історико-культурні процеси.

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники


Top