Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького
Видання

 

 

 

 

 

 

Збірник тез наукового семінару «Роль визначних особистостей – митців, діячів науки та культури у процесі формування національної самосвідомості наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.», приурочений до дня 180-ої річниці від дня народження Михайла Петровича Старицького: Тези доповідей / упоряд. О. Гураль, Пузиркова А. А.. Мокану О. Я. – Київ, 2020. – 78 с.

 

 

 

 

 

Микола Лисенко: історія і сучасність. Збірник наукових праць. До 175-ої річниці від дня народження композитора / Упорядники Р. Скорульська, О. Гураль, ред. – І. Чиркова. Науковий збірник 2019 без рс– Київ, 2019. – 312 с.

 

 

 

 

 

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Перспективні напрямки розвитку музейної справи та музеэзнавства в контексті европеїзації української гуманітаристики»: Матеріали / Упорядники Н.Терехова, О.Гураль, ред. — І.Чиркова. — Київ, 2018. — 137с.

Микола Лисенко. Дні і роки

 

 

 

 

Микола Лисенко. Дні і роки/ Р. Скорульська, М. Чуєва. — Київ: Муз. Україна, 2015. — 744 с.
Пропоноване видання включає як широко відому, так і досі не введену в обіг інформацію про життя, творчість та громадську діяльність М. В. Лисенка, зібрану за 30 років науковцями Музею Миколи Лисенка.
Видання розраховане на викладачів та студентів середніх та вищих навчальних закладів гуманітарного профілю, дослідників української музики, театру, історії мистецтв та загальної історії України, а також на найширші кола шанувальників вітчизняної культури.

Х науковий семінар
Х науковий семінар «Роль визначних особистостей – митців, діячів науки та культури у процесі формування національної самосвідомості наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.», приурочений до дня народження Михайла Петровича Старицького: Матеріали / Упорядники Н. Грабар, О. Гураль, О. Мокану. – Київ, 2015. – 123 с.
Матеріали_ХІ_наукового семінару
ХІ науковий семінар «Роль визначних особистостей – митців, діячів науки та культури у процесі формування національної самосвідомості наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.», приурочений до дня народження Михайла Петровича Старицького: Матеріали / Упорядники О. Гураль, О. Мокану. – Київ, 2016. – 246 с.
«Пам’ятки України» (№10)
Пам’ятки України: історія та культура. Науково-популярний ілюстрований журнал. – 2014. — № 10 (208). – 64 с.
Обкл семінар Ст 2013 для ФБ
ІХ науковий семінар «Роль визначних особистостей — митців, діячів науки та культури у процесі формування національної самосвідомості наприкінці XIX — на початку XX ст.», присвячений до дня народження Михайла Петровича Старицького: Матеріали / Упорядники О. Гураль, Н. Грабар, О. Мокану. — Київ, 2013.
obkl star 1
VII — VIII наукові семінари «Роль визначних особистостей — митців, діячів науки та культури у процесі формування національної самосвідомості наприкінці XIX — на початку XX ст.», присвячені до дня народження Михайла Петровича Старицького: Матеріали / Упорядники Н. Грабар, О. Мокану. — Київ, 2013. — 414 с.
Музика М.Лисенко
Музика. Спецвипуск присвячений видатному українському композитору Миколі Лисенку, 2013.- 72с.
Конференція Л.Українки
Наукова конференція «Творчість та особистість Лесі Українки в історичному, культурологічному та філософському аспектах», присвячена 140-річчю від дня народження Лесі Українки: Матеріали / Упорядник І.Щукіна. — Київ, 2011.  — 307 с.
№6
VI науковий семінар «Роль визначних особистостей — митців, діячів науки та культури у процесі формування національної самосвідомості наприкінці XIX початку XX.», приурочений до дня народження Михайла Петровича Старицького:/Матеріали/Упорядники Н. Грабар, Л. Каневська, О. Мокану. — Київ, 2011. — 208 с.
№3-5
III — V наукові семінари «Роль визначних особистостей — митців, діячів науки та культури у процесі формування національної самосвідомості наприкінці XIX початку XX.», приурочені до дня народження Михайла Петровича Старицького:/Матеріали/Упорядники Н. Грабар, О. Мокану, М.Горбатюк. — Київ, 2011. — 439 с.
Лисенко
Микола Лисенко. Бібліографія: Наук. — допом. бібліогр. покажч. /Упоряд.: І.О. Негрейчук, Р.М. Скорульська, М.В. Чуєва; Худож. — оформлювач М.О. Толкач. — Харків: Фоліо, 2009. — 223с.
Науково-допоміжний бібліографічний покажчик, присвячений видатному українському композитору М.В. Лисенку, містить біографічну довідку, бібліографію творів та літератури про життя і діяльність митця. Покажчик включає матеріали про М.В. Лисенка за період з 1857 р. по 2008 р.
Видання розраховане на науковців-музикознавців, викладачів та студентів творчих вузів, працівників бібліотек, інформаційних служб, усіх читачів, кого цікавить постать Миколи Лисенка та історія українського мистецтва.
№ 2
Другий науковий семінар «Роль визначних особистостей — митців, діячів науки та культури у процесі формування національної самосвідомості наприкінці XIX початку XX.», присвячений до дня народження Михайла Петровича Старицького:/Матеріали/Упорядники О. Мокану, О.Кірієнко, М.Чумак — Київ, 2007. — 107 с.
Ілюстроване інформаційне видання
Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького: /Ілюстроване інформаційне видання/ Упорядники: Н.Терехова, О.Кірієнко, Р.Скорульська, І.Щукіна — Київ, 2007.- 144с.
№1
Перший науковий семінар «Роль визначних особистостей — митців, діячів науки та культури у процесі формування національної самосвідомості наприкінці XIX початку XX.», присвячений 165-й річниці від дня народження Михайла Петровича Старицького: / Матеріали /Упорядники О. Мокану, М.Чумак — Київ, 2006. — 112 с.
М. Лисенко Листи
Лисенко М.В. Листи / Авт. – упоряд. Р. Скорульська. – К.: Муз. Україна, 2004. – 680 с.: іл.
Книга вміщує 550 листів видатного українського композитора, піаніста, хорового диригента, фольклориста, педагога і громадського діяча Миколи Лисенка, написаних упродовж 1867-1912 рр., а також ілюстрований додаток (95 фотодокументів). Частина листів друкувалася у різних виданнях в Україні й за кордоном. Понад 200 автографів з різних архівів і наукових установ, публікується вперше.
Видання розраховане на музикознавців та широке коло шанувальників української музики.
Зшиток
Зшиток. Поезія, проза, переклади молодих авторів. Упорядники Н. Терехова та І.Щукіна. — Київ, 2004. — 88 с.
Зшиток вміщує частину найкращих поетичних і прозових творів з числа поданих на конкурс «Надія». Це творче змагання молодих і зовсім юних літераторів було засновано Музеєм видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького до 130-літнього ювілею від дня народження Лесі Українки, і саме тому одержало таку багатовимірну, символічну назву. В конкурсі брали участь учні та студенти навчальних закладів м. Києва й області.
Леся Українка
Леся Українка. Сюжети з життя в ілюстраціях і документах / Упорядники Наталія Чіп (Терехова), Ірина Веремєєва. – Київ, 2001. – 168с.
Фотокнига «Леся Українка. Сюжети з життя в ілюстраціях і документах» – це ґрунтовна і цікава розповідь про всесвітньо відому українську поетесу, її життя, коло її близьких та друзів, середовище, що живило і надихало її талант. На основі документальних матеріалів, що зберігаються у Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького та рідкісних видань про Лесю Українку, автори намагались розкрити важливі моменти життєвого шляху поетеси, які, дають уявлення про те, за яких умов сформувалася ця надзвичайно натура, про світ, що її оточував, надати можливість бодай трохи наблизитись до розуміння геніальної особистості.
Музей Лесі Українки буклет
Меморіальна квартира Косачів. Буклет (українською та англійською мовами). Видання здійснено до 125-річчя від дня народження Лесі Українки /Упорядники Н.Терехова, І.Веремєєва.- Київ, 1996.-32с.

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники


Top