Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


Виставка «Символ. Традиція. Печворк»

Проект «Клаптикове шитво України» стартував в 2017 році. Його основна ціль – адаптація елементів традиційного народного мистецтва до умов сучасної культурної діяльності. Гурт художників, захоплених технікою клаптикового шиття, розпочав цілеспрямований творчий експеримент: старовинні традиційні елементи-знаки українських вишивок і килимів, котрі несуть соціально значиму інформацію про продовження роду і захисту сім’ї, мали бути представлені в сучасному звучанні, а саме – в нетрадиційному для України, але такому, що активно розвивається, жанрі декоративно-прикладного мистецтва.

Наразі в світовій практиці серед аматорів і професіоналів стає все більш популярною текстильна творчість в техніці мозаїки і аплікації із клаптиків тканини під назвою «печворк». Цей вид рукоділля, котрий існував у тюркських народів на Сході з прадавніх часів як окремий вид магічного мистецтва, а в Європі та Америці набув популярності в XIX ст. як самодіяльна творчість жінок, котрі стали використовувати вцілілі фрагменти тканини від зношених речей для створення одягу і предметів побуту. Привабливість цієї техніки полягає в надзвичайному різноманітті текстильних фактур з вже нанесеними на них візерунками, створеними професійними дизайнерами.

Одна з основних цілей проекту – поєднати минуле з сьогоденням і майбутнім. Свідоме використання древніх магічних знаків-символів продовження і збереження роду, а по суті — життя, представлене в сучасній художній авторській інтерпретації, здатне задовольнити смаки найвибагливішого поціновувача. Саме такими є створені в рамках проекту твори НАТАЛІЇ БОНДАР, МАРІЇ МАКАРЕВИЧ, АННИ МАКСИМЕНКО, ОЛЕНИ ПРИСЯЖНЮК, НАТАЛІЇ ШЕПЕЛЬ. Вони не тільки мають народне підґрунтя, але й культивують і розвивають народне мистецтво, тим самим зберігаючи і продовжуючи традиції наших предків. До того ж, вивірена часом краса правічного мистецтва здатна конкурувати з оточуючим сучасну людину активним кольоровим середовищем, що створюється рекламою, медіа і дизайном.

Ми маємо надію, що виставка «Символ. Традиція. Печворк» слугуватиме початком об’єднання однодумців з усієї країни.

Автор проекту – Заслужений художник України Мамут Чурлу.

Виставка триватиме до 13 січня 2020 р., з 10.00 до 17.00 (вихідний — вівторок), тел.: 044 289 16 51

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники

Categories: Архів

Top