Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


6 жовтня у Музеї відбулася зустріч із німецькою делегацією, яка відвідала столицю України по лінії партнерства «Київ — Ляйпциґ».

 

6 жовтня у Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького відбулася зустріч із німецькою делегацією, яка відвідала столицю України по лінії партнерства «Київ — Ляйпциґ». У її складі були, зокрема, члени громадської організації «Україна-контакти», яку очолює пані Рената Фогт.
Метою візиту до музею стало вручення особливої відзнаки – ювілейної медалі засновника Лейпцизької консерваторії Фелікса Мендельсона Бартольді, випуском якої відзначено 175-річчя цього знаменитого навчального закладу. На сьогодні консерваторія перейменована на Вищу школу музики і театру Ляйпциґа. Від нинішньої адміністрації школи відзнаку київському музею Миколи Лисенка разом із вітальним листом передала Роземарі Ціммерман, автор статті про Миколу Лисенка у німецькому музичному журналі. Вона одна з перших підтримала українку з Ляйпциґа Зінаїду Шур у її діяльності, спрямованій на вшануванні пам’яті великого українського композитора на теренах Німеччини, адже він свого часу здобував музичну освіту у Ляйпциґській консерваторії. Нагадаємо, що цього року задяки зусиллям німецьких і українських культурних діячів було встановлено меморіальну дошку на будинку де жив Микола Лисенко під час навчання у Ляйпциґу 1867-69 рр.
Гості з великою цікавістю оглянули меморіальний музей композитора, почули його вокальні твори у виконанні студенток класу доцента кафедри співу Національної музичної академії імені П.І.Чайковського Валентини Андреєвої: Л.Челейчук, К.Танцюри, Ю.Бенідовської, А.Нітовкіної. Особливі емоції у гостей викликало також знайомство із нащадком композитора у четвертому поколінні і повним його тезкою Миколою Віталійовичем Лисенком та його дружиною Любов’ю Лисенко.

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники

Categories: Архів

Top