Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


Леся Українка. Збірка «Думи і мрії». До 120-річчя виходу в світ

13 квітня у Музеї відбувся вечір присвячений 120-річчю виходу у світ другої збірки Лесі Українки «Думи і мрії». Авторці тоді було лише 28 років, проте І. Франко написав: «Від часу Шевченківського «Поховайте та вставайте, кайдани порвіте» Україна не чула такого сильного, гарячого та поетичного слова, як із уст цієї слабосилої, хворої дівчини». Чим же вирізнялися твори цієї збірки? Як вона з’явилася? Що сприймаємо за стереотипами? Про це і йшла мова.
Поезії Лесі Українки звучали разом з музикою, адже найбільша кількість вокальних творів написані саме на тексти цієї збірки, що є промовистим фактом. Їх для вас виконували Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів СВІТЛАНА КЛОЧКОВА-КОВАЛЕНКО (сопрано) і кандидат мистецтвознавства НАТАЛЯ СКВОРЦОВА (фортепіано).
Окрему увагу  приділили творові, що наразі актуальний, – поемі «Роберт Брюс, король шотландський», адже в історичному минулому Шотландії є дуже виразні сторонки боротьби за свою незалежність, досвід, цінний для людства в цілому, є й дивовижні паралелі у культурних традиціях наших народів. До того ж, вплив шотландської літератури відчувається у творчості Лесі Українки і одна з меморіальних речей музейної колекції, що належала поетесі, потребує коментаря фахівця з шотландистики. Ми запросили до розмови ОЛЬГУ СМОЛЬНИЦЬКУ – кандидатку філософських наук, письменницю, перекладачку, лауреатку поетичного вернісажу «Троянди й виноград-2012» та інших відзнак, старшу наукову співробітницю Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського, та ГАННУ ДИКУ – дослідницю, перекладачку творів Роберта Бернса та інших поетів, укладачку антології-білінгви поезій шотландського барда.
Під час зустрічі звучали авторські пісні на тексти шотландських поетів у виконанні ВІКТОРІЇ ДЖЕКСОН (вокал, гітара), лауреатки міжнародних і всеукраїнських конкурсів і фестивалів, у репертуарі якої пісні більш ніж 15-ма мовами у найрізноманітніших жанрах і стилях. Вікторія – студентка КНУ імені Тараса Шевченка і НАКККіМ.
Автор проекту та ведуча – завідувачка музею Лесі Українки ІРИНА ЩУКІНА.

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники

Categories: Архів

Top