Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


Леся Левада. «З глибин» Живопис

 

Вже стало гарною музейною традицією розпочинати заходи, пов’язані з відзначенням дня народження визначної української поетеси Лесі Українки, відкриттям художньої виставки, яка презентує доробок талановитої жіночої особистості в царині образотворчого мистецтва. Цьогоріч – це живописець Леся Левада (1954-2014).
Леся народилася в Києві в родині відомого українського письменника, лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка Олександра Левади. Зростаючи в літературно-мистецькому середовищі, спілкуючись з визначними для нашої літератури, театру, образотворчого мистецтва особистостями, вона цілком закономірно і сама сформувалась як непересічна творча особистість, знайшовши прояв своїм здібностям у живописі. Своїм першим навчителем вважала друга родини, прекрасного графіка Валентина Литвиненка, котрий не тільки розвив її хист, прищепив любов до мистецтва, але головне – вселив віру у своє покликання. Надалі були роки навчання в Республіканській художній школі ім. Т. Г. Шевченка (1969-1972) та Київському державному художньому інституті (1973-1979). І, знову ж таки, її викладачами були прекрасні педагоги, талановиті художники Даниїл Лідер, Сергій Подерв’янський, Валентина Виродова-Готьє. По закінченню інституту розпочався інтенсивний творчий період, участь в республіканських, всесоюзних і міжнародних виставках, і в 1988 р. прийшло офіційне визнання – вона стала членом Союзу художників СРСР.
Для художниці Лесі Левади початок шляху у мистецтві – це і початок творчих пошуків, які з усіх виразних засобів художньої форми найбільше були зосереджені на кольорі. Вона часто працювала майже в монохромі, розкриваючи надзвичайну палітру відтінків і їх нюансів однієї кольорової гами, створюючи з їх допомогою образи, що вражають своєю концентрованою наповненістю духовним змістом. Саме ця особливість її творчості і стала темою виставки «З глибин», котра презентує філософсько-історичний аспект творчого доробку художниці.

Відкриття виставки 22 лютого о 17:00.

Музей Лесі Українки (вул. Саксаганського, 97) з 10:00 до 17:00. Вихідний вівторок. Тел. (044) 289-16-51

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники
Top