Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


Літературно-мистецький вечір клубу «Родина» «Заховаю в серці Україну»

30 листопада 2018 р. о 14 год.  відбудеться літературно-мистецький вечір клубу «Родина» «Заховаю в серці Україну» з нагоди 150-річчя від дня народження українського громадсько-політичного діяча, поета, перекладача, дипломата, публіциста, редактора Максима Антоновича Славинського.
Викреслене з української історії ще наприкінці 20-х років ХХ ст., його ім’я мало що скаже сьогодні широкому загалу. Згадують Максима Славинського хіба що в ліричній оповіді про перше кохання Лесі Українки та як її співавтора у роботі над збіркою перекладів «Книги пісень» Г. Гейне (літературний псевдонім – Максим Стависький). Багато слухачів в Україні та поза її межами, зачарованих солоспівом Миколи Лисенка «Коли розлучаються двоє», навіть не підозрюють, що текст цього дуету, себто український переспів з Г. Гейне, належить саме Максиму Славинському.
Так історично склалося, що лише 1993 р. стало відомо про час і місце, коли скінчилося земне буття М. Славинського: 23 листопада 1945 р., тюрма НКВС у Києві, в наслідок чого імовірним місцем його останнього спочинку вважається одна з безіменних могил Лук’янівського цвинтаря. Почавши в квітні 1993 р. розмову про М. А. Славинського на засіданні Клубу «Родина», Музей видатних діячів української культури неодноразово віддавав шану нескореному діячеві українського відродження, який зумів в останні дні життя на допитах в НКВС надиктувати багатогранні спогади не лише про власну долю, але й про діяльність, прагнення і національні змагання свого покоління.
Запрошуємо всіх небайдужих взяти участь у вшануванні пам’яті видатного сина України Максима Славинського.

Музей Лесі Українки (вул. Саксаганського, 97)

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники
Top