Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


Виставка «Ікона як мистецтво»

Запрошуємо  09 листопада 2018 року на виставку іконописної майстерні «Небо на Землі» «Ікона як мистецтво».

Християнське мистецтво загалом та іконопис зокрема стали тим витоком,який вплинув на всі європейські види і жанри образотворчого мистецтва. Унікальність цього процесу в тому, що, створивши велику кількість відгалужень у мистецтві, вже відокремлених від культового спрямування, вона сама зберегла свій первинний вигляд та першочергове призначення – спілкування людини з Творцем. Ікона має свій шлях розвитку, відмінності у стилістиці, які залежать від часових та територіальних факторів, але завжди вона була, є і буде святинею.
На пострадянському просторі, за 70 років атеїстичних гонінь та активного знищення школи і традицій, людина опинилася в естетичному і світоглядному вакуумі у сприйнятті церковного мистецтва. Саме в цю порожнину ринула лавина несмаку та комерційного кітчу. Запит перевищив достойну пропозицію, псевдозолото титанових куполів та масовість поліграфічної продукції зробили свою справу і сакральне перестало бути мистецтвом. Воно стало комерційним продуктом, нівелюючи своєю доступністю сприйняття ікони як унікальної святині.
Але, попри все, іконописці чинять опір культурній катастрофі, що набула нечуваних масштабів. Своєю працею вони доводять, що ікона була і залишається мистецтвом, котре живе і розвивається. Свідченням цього є постійна робота художників-іконописців у пошуках нових форм і засобів художньої виразності. Адже ікона має спонукати людину на розмову з Богом, говорячи з нею мовою сьогодення. Іконописці майстерні «Небо на землі» культивують естетичний принцип сучасності ікони, що створюється для сучасної людини: ікона не може бути механічною копією старовинних зразків, як і молитва, що іде від серця, не може пролунати однаково двічі.

На виставці будуть представлені 70 ікон, виконаних у різноманітних техніках: від традиційної яєчної темпери до гарячої емалі та розпису по мармуру.

Вернісаж відбудеться 9 листопада о 18.00 за адресою: вул. Саксаганського, 97, музей Лесі Українки. Виставка триватиме по 26 листопада 2018 року

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники

Categories: Архів

Top