Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


Виставка Євгена Ткаченка «Оголена чуттєвість»

 

З 7 по 17 вересня 2018 р. у рамках проекту «Мистецька галерея»  у Музеї  відбулася виставка «Оголена чуттєвість» талановитого українського художника Євгена Ткаченка.

Почавши свій шлях вихованцем знаменитого Одеського училища ім. М.Б. Грекова і будучи прихильником південно-російського імпресіонізму, Євген Ткаченко самостійно оволодів практично всіма напрямками образотворчого мистецтва ХХ століття. Йому вдалося створити свій неповторний стиль, поєднуючи в ньому повагу до традиції, і новий, чистий і сонячний погляд на навколишній світ. Одним з важливих інтересів майстра 1960-70-х рр. став жанр ню.
Євген Ткаченко був сучасником багатьох з тих майстрів, які зверталися до жанру ню в 1950-1970-і роки. Він зробив свій внесок в історію українського мистецтва, збагативши його досить численною серією картин на цю тему. У своїх «ню» художник продовжує класичну європейську традицію, але робить це у властивій йому яскравій, декоративній манері, яка характерна для всієї творчості Ткаченка цього періоду.
Головними героїнями творів Євгена Ткаченка в жанрі ню були не натурниці, а реальні жінки з реального життя — сучасниці художника. Вони зображуються майстром в різноманітних позах: стоять на абстрактному, майже завжди контрастному фоні або невимушено лежать на яскравих драпіруваннях в ламаних вигнутих позах.
«Ніна» (1970 р), «Оголена з камеєю» (1970 р), «Нега» (1970 р), «Афродіта» (1972 р), «Моя Фріда» (1975 г.) — ось далеко не повний список творів Євгена Ткаченко, в яких художник у властивій йому емоційній, сміливій манері втілює свій ідеал вічної жіночності, чуттєвості і гармонії.

 

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники

Categories: Архів

Top