Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


Особисте життя онуки Михайла Старицького, гарної й талановитої Вероніки Черняхівської склалося не надто вдало…

Як ми вже писали, особисте життя онуки Михайла Старицького, гарної й талановитої Вероніки Черняхівської склалося не надто вдало.
Про першого її чоловіка, з яким вони взяли шлюб 1921 р., поета-аматора Івана Євлашенка мало що відомо. Хіба що знаємо: він був селянського походження, намагався писати вірші. Як свідчать щоденникові записи самої Вероніки – занадто по-різному вони уявляли подружнє життя, мали абсолютно протилежні погляди. Тому й прожили разом всього кілька місяців, офіційне розлучення взяли дещо пізніше. Проте, у щоденнику В. Черняхівської за 1923 р. ми знайшли вкладений аркуш, написаний рукою Івана Євлашенка, можливо, початок оповідання, яке він збирався написати. Вірогідніше всього, прообразами героїв були він сам та його дружина Вероніка Черняхівська.

Наводимо цей текст:
«Трагедія шлюбу. Оповідання. Вони подружились. Обоє молоді, здорові. Він високий кучерявий блондин, простий і «симпатичний», з оригінальним напрямком мислення, що звав себе «анархістом-індивідуалістом», син, дитя села з широким, неозначеним як степ і українські обрії світоглядом, з нахилом до філософського аналізу, спогляданням поетичного квітіння буйних героїчних вчинків, артистично-захоплюючої-нервової та рухливої вдачі. Вона чорнява гарна дівчина, «панянка», з великими оксамитовими очима, тонкими виразними рисами «американського» обличчя. Нервова, рухлива і «романтична», побожна молода людина, що плуталась між землею і небом подібно сіро-димчастій розпливчастій хмарі в неозначеному напрямком просторі».
(Документ зберігається у фондовій колекції Музею, авторський правопис збережено).

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники
Top