Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


31 травня відкрито виставку «Печворкове дитинство»

31 травня о 17.00 в Музеї трапилась бажана подія, присвячена Міжнародному дню захисту дітей – відкриття виставки печворкових творів для дітей і про дітей «Печворкове дитинство»(Музей Лесі Українки). Тема не така однозначна і проста, як здається на перший погляд, бо має вона не тільки утилітарний аспект (текстильні предмети дитячого побуту), але й гуманітарний – тобто сприйняття і трактування цього надважливого періоду в житті людини через призму життєвого досвіду  інтелектуально і естетично сформованої особистості дорослого. До того ж, тема має багатогранне втілення в історії образотворчого мистецтва, до неї зверталися всі без винятку визначні митці, в тому числі і в декоративно-прикладному виді. (Залишимо поза рамками літературу – тут взагалі існує окремий жанр).

Тематика експонованих творів розмаїта: майстри-художики втілили виразними засобами клаптикового шиття казкові та літературні образи і сюжети, що супроводжують нас в дитинстві; спогади про власне дитинство; широко розкрили анімалістичну тему, звернувшись до  персонажів тваринного світу як важливого моменту в емоційному становленні дитини; представлені текстильні ляльки як самостійні об’єкти та як сюжетні образи панно; має місце і особистісне трактування теми, в т.ч. і в абстрактній манері. Ще один, надзвичайно цікавий сюжетний хід – це роботи, ескізами котрих слугують малюнки дітей. Перекладене на мову печворку, втілене з допомогою його виразних засобів – це надзвичайно цікаве і захоплююче видовище!

Концепція виставки «Печворкове дитинство» виявилась настільки привабливою, що в ній беруть участь більше 20-ти авторів з усіх регіонів України, від Ужгорода до Харкова. І не має сумніву, що глядачі – маленькі і дорослі – завітавши на виставку отримають естетичну насолоду і, можливо, надихнуться на самостійний прояв творчості в цьому нетрадиційному для України, але наразі такому, що активно розвивається, жанрі декоративно-прикладного мистецтва.

Виставка триватиме до 18 червня 2018р.

 

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники

Categories: Архів

Top