Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


Портретна галерея Лариси Іванової

18301636_1413324862085085_320440995849609161_n

15 травня 2017 року об 11 год. в музеї Лесі Українки (вул. Саксаганського, 97) відбудеться відкриття виставки «Портретна галерея видатних жінок України» роботи члена Спілки художників України Лариси Іванової.
Вона народилася на Дніпропетровщині, з відзнакою закінчила Дніпропетровське художнє училище. В 1950-1956 роках навчалась в Київському художньому інституті в майстерні книжної графіки проф. І. Плещинського. Випускна дипломна робота – художнє оформлення повісті О. Кобилянської «У неділю рано зілля копала» отримала найвище визнання так само, як і дипломна робота юної Лариси Іванової портрет-картина «Леся Українка» при закінченні училища.
Талант художниці розкрився в ілюстраціях до творів Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, Марка Вовчка, Олени Пчілки, М. Коцюбинського, П. Мирного, П. Тичини, Н. Забіли, багатьох сучасних авторів, до українських народних казок і казок Г.-Х. Андерсена. Через усю її творчість червоною ниткою проходить звертання до поезії Лесі Українки.
Лариса Іванова писала портрети і пейзажі. Працюючи в різних техніках, вона віддавала перевагу складній, прозорій і поетичній акварелі, яка не прощає жодної похибки і така природна її ніжній душі.
Шляхетність вдачі, мужність характеру шістдесятниці, щедрість таланту, мабуть, були необхідні для створення унікальної галереї акварельних портретів видатних жінок України, створених з притаманним їй ліризмом.
Натхненно оспівала мисткиня неповторні риси Марії-Магдалени Мазепи і Єлизавати Милорадович, Лесі Українки і Олени Пчілки, Любові Шульгиної і Наталі Кобринської, Соломії Крушельницької і Марії Башкирцевої, Олени Теліги і Софії Караффи-Корбут, Ольги Кобилянської і Катерини Білокур…
Лариса Іванова явилася у світ, щоб з неповторною зворушливістю описати його красу…

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники

Categories: Архів

Top