Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


IN MEMORIAM

Перша документально зафіксована зустріч Лесі Українки та І. Франка відбулася між 2 і 5 лютого 1891 р. У цей час юна поетеса разом зі своєю матір’ю, Оленою Пчілкою, були проїздом у Львові, де зупинилися на відпочинок по дорозі до Відня. Перебуваючи у Львові, письменниці багато спілкувалися з літературними колами журналу «Зоря», зокрема з І. Франком, М. Павликом та Н. Кобринською.
Iван Якович з дружиною проводжали Косачів, коли вони їхали до Відня, пропонували на зворотному шляху заїхати до Львова і зупинитись не в готелі, а в них на квартирі. Приїхавши до Відня, десь між 27 січня і 1 лютого (8 і 13 лютого). Олена Пчілка надіслала Ользі Франко листа, в якому писала: “Дуже ми дякували Вам цілу дорогу за те, що вирядили нас з запасом від Вашої доброї ласки. Я не знаю, щоб ми робили інакше. Наш поїзд, запізнившись, летів так, що спинявся на одну, на дві мінути на станціях, так що не було чого й думати виходити з поїзда до буфету. Отже, коли б не ваш запас, то були б голоднісінькі до самого Відня – а так їхали собі, як пани, без жадного лиха”.
У Відні Косачі пробули до 18 березня 1891 р. Повертаючись додому, вони, як і обіцяли, заїхали до Львова і завітали до Франків. Про це довідуємось із листа Лесі Українки до брата Михайла Обачного, написаного в кінці березня 1891 року: “У Львові ми затримались тільки один день, але все ж затриматися було конечне треба, ми там зіставили свої уліти, дещо розпитали, дещо розказали. Я сиділа весь час у Франків, а мама заходила до редакторів та в типографію”

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники
Top