Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


Четверта асамблея української хорової музики

 

24 травня 2015 року на квітучому подвір’ї Музею видатних діячів української культури  відбулася Четверта Асамблея української хорової музики.

В заході брали участь 12 хорових колективів: хор Київського університету ім. Б. Грінченка «Magnificat» (керівник М.Юрченко), вокальний ансамбль «Ангельорус» (керівник Т.Стефанишина), Народний хор Віталія Лисенка, самобутній колектив з Обухівщини (керівник Р.Черепаха) та ін.
Апофеозом Четвертої Асамблеї було виконання всіма учасниками Державного Гімну України під диригуванням Миколи Лисенка (молодшого).

Асамблею-2015 було присвячено 200-річчю від дня народження М.Вербицького – українського священника і композитора, автора музики Державного гімну України.

Гімн «Ще не вмерла Україна» (слова П.Чубинського) вперше було опубліковано в 1865 році. 10 березня того ж року він вперше прозвучав як заключний номер концерту, влаштованого в Перемишлі на роковини смерті Т.Шевченка.

Асамблею Хорової української музики було започатковано Музеєм спільно з Міжнародним благодійним фондом ім. К. Стеценка та Українським фондом духовної музики у 2012 р. на відзначення ювілеїв видатних музичних діячів України: 170 років від дня народження Миколи Лисенка та 130 років від дня народження Кирила Стеценка.  Асамблея проводиться щорічно, знайомлячи громадськість з історією української хорової музики та її шедеврами, вітчизняною виконавською школою й творчим доробком видатних українських композиторів в жанрі хорової музики.

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники

Categories: Архів

Top