Музей видатних діячів української культури

Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького


Музейні проекти — 2015

Музейні проекти-2015

1. Культурологічний аспект державотворення.

Концепція.
Музеї є носіями історичної пам’яті, основними осередками, функцією яких є збереження і популяризація духовних та культурних цінностей минулого. Їм відводиться важливе місце у формуванні оновленого національного самоусвідомлення українців, пропагуванні культурних цінностей, актуалізації маловідомих сторінок історії.

Проект «Культурологічний аспект державотворення» передбачає проведення серії наукових конференцій, семінарів та круглих столів, що розкривають роль відомих діячів, громадських, політичних осередків, мистецьких об’єднань, наукових установ у формуванні модерної української нації та становленні ідей нашої державності.
Реалізація проекту передбачає не лише репрезентацію питань історичного минулого, а й спрямована на встановлення тісної співпраці між сучасними фігурантами культурного та наукового простору – інститутами, науково-дослідними установами, музеями, видавництвами.

Девіз: «Хто володіє минулим, тому належить майбутнє». Дж. Оруелл

Основні заходи в рамках проекту на 2015 р.:

- Міжнародна наукова конференція «Українська політична еміграція у ХХ столітті: досвід культурно-спільнотного себепредставлення і самоутвердження в Західному світі» (спільно з Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України) Конференцію приурочено до 130-річчя від дня народження Ольгерда Бочковського, відомого українсько-чеського вченого, націонолога і державного діяча. Передбачається участь польських та чеських вчених.
Термін 21 квітня 2015 р.

- Науково-практична конференція «Київська Стара Громада в культурно-історичному просторі України» (спільно з Інститутом української археографії та джерелознавства ім.М.С. Грушевського НАН України та Літературно-меморіальним музеєм Максима Рильського)
Термін: 4 червня 2015 р.

- ХІ науковий семінар «Роль визначних особистостей – митців, діячів науки та культури у процесі формування національної самосвідомості наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.», присвячений 175-річчю від дня народження Михайла Старицького.
Термін: 14 грудня 2015 р.

2. Нова Плеяда.

Концепція.
Наприкінці ХІХ ст. під впливом трьох визначних українських родин – Косачів, Лисенків, Старицьких – було створено молодіжне мистецьке об’єднання «Плеяда», до якого долучилися представники творчої молоді. «Плеяда» дала поштовх у розвитку багатьом талановитим молодим українцям. Продовжуючи традиції видатних діячів української культури, Музей започаткував цілу низку молодіжних конкурсів та фестивалів, що дають можливість реалізуватись сучасним юним талантам в різних галузях мистецтва.

Девіз: «Без сміливості талант неможливий» Й.В.Гете

Основні заходи в рамках проекту на 2015 р.:

- Конкурс молодих літераторів «Надія». Започаткований у 2001 р. до 130-річчя від дня народження Лесі Українки. Проводиться в сьомий раз. Кращі твори учасників І – ІІІ конкурсів були видані у збірці «Зшиток». Готується до друку друга збірка (IV – VII конкурси).
Термін проведення фіналу VII конкурсу: 29 квітня 2015 р.

- Фестиваль «Художні читання». Започатковано 2008 року до 150-ліття від дня народження Панаса Саксаганського. Кожен фестиваль присвячено одному з видатних українських поетів, що сприяє глибшому ознайомленню з творчістю поета, формуванню літературного смаку, підвищенню культури декламування та розвитку акторських здібностей. Цьогорічний фестиваль буде присвячено Максиму Рильському (120 років від дня народження).
Проводиться щорічно.
Термін: 15 травня 2015 р.

- Конкурс читців поезії Лесі Українки. Започатковано 2011 р. до 140-річчя від дня народження Лесі Українки. Сприяє глибшому ознайомленню з творчістю поетеси, підвищенню культури декламування та розвитку акторських здібностей. Проводиться щорічно (спільно з Всеукраїнським товариством «Просвіта»)
Термін: 26 лютого 2015 р.

- Київський відкритий молодіжний конкурс бандуристів ім. М. В. Лисенка. Проводиться щорічно до дня народження Миколи Лисенка (спільно з Національною спілкою кобзарів України, Національною спілкою композиторів України, Всеукраїнським товариством «Просвіта»)
Термін: 24-26 квітня 2015 р.

3. Асамблея української хорової музики

Концепція.
Українська хорова музика є одним із найвагоміших надбань національної культури. Проект, започаткований Музеєм у 2012 р. до 170-річчя Миколи Лисенка, має на меті ознайомлення широких кіл громадськості з історією української хорової музики та її шедеврами, популяризацію вітчизняної хорової виконавської школи та творчого доробку видатних українських композиторів в жанрі хорової музики. Асамблея проводиться щорічно, до участі залучаються хорові колективи Києва та України. Акції проекту проходять у вигляді відкритих концертів хорових колективів на території Музею.

Основні заходи в рамках проекту на 2015 р.:

- Четверта Асамблея української хорової музики, присвячена 200-річчю від дня народження українського композитора і священика Михайла Вербицького, автора музики Державного гімну «Ще не вмерла Україна» (спільно з Українським фондом духовної музики).
Девіз: «Дух, що тіло рве до бою…» І. Франко
Термін: 24 травня 2015 р.

4. Майстер-класи на Парнасі

Концепція: Введення дітей, молоді та всіх охочих залучитися в контекст традиційного та сучасного українського декоративно-ужиткового мистецтва. Проект проводиться спільно з Центром української культури та мистецтва, Всеукраїнським проектом «Вишивка етнографічна» (куратор Тетяна Серебрянікова), окремими митцями різних напрямків декоративно-прикладного мистецтва.

Основні майстер-класи на 2015 р.:

- Петриківський розпис;
- Вишивка етнографічна;
- Мистецтво клаптикового шиття;
- Лялька-мотанка;
- Бісероплетіння.
Термін: за окремим графіком впродовж 2015 р.

5. Доступний музей

Концепція: Соціальний проект, спрямований на залучення широких кіл населення до відвідування Музею, участі у музейних заходах, надання можливості відвідування Музею малозабезпеченими громадянами. В рамках проекту розроблено гнучку систему цінової політики, укладаються угоди зі школами-інтернатами, дитячими будинками, благодійними, громадськими та державними організаціями ветеранів та інвалідів м. Києва, військовими навчальними закладами та військовими частинами тощо.
Девіз: «Музей – це одне з духовних джерел, яке не повинно пересихати».

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Одноклассники
Top